Kulinarna podróż do Małopolski

Smaki Krakowa i okolic

Program

Zapraszamy Was na podróż po Krakowie i Małopolsce, w trakcie której poznacie kulinarne dziedzictwo regionu. Spróbujecie najlepszych naszym zdaniem regionalnych dań i alkoholi.

Dzień 1
Tak smakuje Kraków

Kulinarną przygodę w Krakowie rozpoczniecie od wycieczki po targu Stary Kleparz, który oferuje najlepszy w mieście wybór lokalnych produktów po okazyjnych cenach. Historia handlu na Kleparzu sięga średniowiecza. Dziś Stary Kleparz jest jednym z najpopularniejszych targowisk, na którym można kupić regionalne przysmaki, takie jak np. suska sechlońska (ChOG) czy kiełbasa lisiecka (ChOG).

Po zwiedzaniu rynku udacie się do pobliskiej restauracji śniadaniowej, gdzie będzie można spróbować dań przygotowanych w oparciu o produkty dostępne na Starym Kleparzu.

Tego dnia kolację zaplanowaliśmy w restauracji serwującej dania kuchni żydowskiej – posiłek umili Wam muzyka klezmerska grana na żywo.

Przyjazd
2 h
Obiad i Kolacja
Muzyka klezmerska
Dzień 2
Ryba i wino

Dziś odwiedzicie hodowlę pstrąga w Ojcowskim Parku Narodowym. Pstrąg ojcowski stał się znaną marką cenioną przez najwybitniejsi szefów kuchni, dla których znaczenie ma lokalność i jakość produktów.

W drodze powrotnej odwiedzicie Srebrną Górę, która jest jedną z największych winnic w Polsce. To tu dowiecie się więcej o historii produkcji wina w naszym kraju i jego odrodzeniu w ostatniej dekadzie. Srebrna Góra jest jedną z prawie 50 winnic znajdujących się na trasie Małopolskiego Szlaku Winnego. Oczywiście nie zabraknie czasu na degustację produkowanych tu win. Na kolację zapraszamy Was do restauracji specjalizującej się w daniach z kaczki.

75 km
2 h
Degustacja
Obiad i kolacja
Dzień 3
Z wizytą u górali

Podczas wycieczki do Zakopanego poznacie kulinarne tradycje polskich górali, których kuchnia słynie z lokalnie produkowanych serów i mięs. Najpierw wjedziecie koleją linowo-terenową na Gubałówkę, z której podziwiać można panoramę polskich Tatr. Na obiad w regionalnej karczmie spróbujecie podhalańskiej jagnięciny (ChOG) i lokalnego destylatu ze śliwek – śliwowicy.

Następnie zwiedzicie Muzeum Oscypka, gdzie na własne oczy zobaczycie, jak powstaje najpopularniejszy góralski owczy ser (ChNP). Pod czujnym okiem gospodarzy można będzie spróbować swoich sił w robieniu własnego sera. Posiłek na zakończenie tego emocjonującego dnia odbędzie się w jednej z krakowskich restauracji wymienianych w przewodniku Michelin.

220 km
2 h
Zakopane - Gubałówka
Degustacja
Obiad i kolacja
Dzień 4
Obwarzanki na pożegnanie

To ostatni poranek w Krakowie. Przed wyjazdem poznacie jeszcze jeden kulinarny sekret – w trakcie warsztatów nauczymy Was, jak przygotować tradycyjne krakowskie obwarzanki. Dowiecie się także, po czym poznać oryginalne wypieki, jaka jest różnica między preclami a obwarzankami oraz czym można je udekorować, aby nadać im różne smaki. Po zakończeniu warsztatów nasz kierowca zawiezie Was w to samo miejsce, z którego rozpoczynaliście swoją kulinarną podróż.

Krakowskie obwarzanki
Wyjazd
Kulinarna podróż do Małopolski